درباره برند

بکو با سابقه‌ای که به سال 1967 می‌رسد؛ برندی از کشور ترکیه است. یکی از برندهای زیرمجموعه کمپانی آرچلیک که در سال 2004 شرکت آلمانی گوندیک را خرید و موفق شد در ژانویه 2005 همراه با رقیب اصلی خود یعنی شرکت وستل، تولیدکننده بیش از نیمی از تلویزیون‌های بازار اروپا باشد.
در ژوئن 2009 بکو با آرچلیک ادغام شد. به‌طوری که در حال حاضر تعدادی از محصولات آرچلیک مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباس‌شویی، ماشین ظرف‌شویی با برند بکو تولید می‌شود. هم‌اکنون مدیریت این برند به عهده کوچ هولدینگ است.
بکو در ایران نیز حضور چندساله دارد.


چالش ها و راهکار ها 
• تبلیغات فضای دیجیتال بکو در سرتاسر دنیا به عهده آژانس تبلیغاتی مک کین (mccann) است و کمپین دیجیتال بکو در تمام جهان به صورت یک‌پارچه اجرا می‌شود. به‌طوری که شبکه‌های اجتماعی بکو در کشورهای مختلف، محتوای مشترک دارد که همه توسط آژانس مک کین در اسپانیا تهیه می‌شوند و به آژانس‌های مختلف در کل دنیا ارسال می‌شوند. در این میان چالش اصلی آژانس تولید محتوا بر اساس محتوای مرکزی و بومی سازی این محتوا با توجه به فرهنگ ایرانی بوده است. بر اساس این رویکرد برند بکو به صورت ماهیانه مجموعه‌ای از محتواها را براساس یک کانسپت خاص برای بادکوبه ارسال می‌کند. محتوای ارسالی شامل متن، تصویر، انیمیشن، ویدئو و غیره می‌شود. بادکوبه این پست‌ها را منطبق با فرهنگ ایران و باتوجه به مخاطب ایرانی، به‌روزرسانی می‌کند. 

 

فعالیت‌ها
1-بازاریابی محتوایی در رسانه‌های اجتماعی
• شبکه‌های اجتماعی انتخابی: تلگرام و اینستاگرام
• تولیدمحتوا براساس کانسپت‌های مشترک و جهانی 
تولید پست‌هایی با کانسپت مربوط به اتفاقات تقویمی و روزانه داخل ایران. برای مثال پست‌های مرتبط با عید نوروز. در شرایطی خاص ممکن است این محتوای داخلی در صفحه مرکزی بکو نیز منتشر شوند.همچنین، تصمیم برای انتشار پست‌های مشخص شده از مرکز براساس شرایط داخلی ایران. به‌طور مثال وقتی که اتفاق غیرمترقبه‌ای در داخل ایران رخ دهد یا هنگام اجرای کمپین‌ها.
• مدیریت و به‌روزرسانی شبکه‌های اجتماعی
2-کمپین دیجیتال کوکینگ مسترز 
این کمپین با حضور شش اینفلوئنسر (افراد تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی) قبل از آغاز سال نو و عید نوروز برگزار شد. برای این شش نفر مجموعه‌ای ارسال شد که شامل دستگاه هم‌زن بکو می‌شد. آنها به کمک این مجموعه اقدام به پخت شیرینی کردند و با انتشار دستورتهیه و عکس‌های آن، از مخاطب‌های خود خواستند آنها نیز در این مسابقه شرکت کنند. ما این عکس‌ها را در صفحه بکو گذاشتیم، اینفلوئنسرها را تگ کردیم و از مخاطبین خواستیم که به آنها رای بدهند و خودشان نیز به این مسابقه بپیوندند.
این کمپین هم از لحاظ میزان مشارکت و هم از لحاظ بالا بردن تعداد دنبال‌کنندگان صفحه بکو، نتایج خوب و چشم‌گیری به همراه داشت.
3-برنامه‌ریزی و خرید رسانه دیجیتال
• تبلیغ و ترویج بصری در صفحات پر مخاطب شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام
• وایرال کردن محتوای تلگرام 
• تبلیغات بنری زیر نظر آژانس مک کین
4-وب سایت
• استفاده از کنترل‌پنل مخصوص و جهانی بکو
• معرفی محصولات
• معرفی و گزارش رویدادها
• ایرانیزه کردن سایت اصلی
 

خروجی‌های این پروژه

خدمات ارائه شده

بادکوبه و بکو

با کلیک روی دکمۀ زیر، تمام جزئیات مربوط به همکاری بادکوبه و بکو را مشاهده خواهید کرد

تبلیغات بکو