کویرتایر و مسئولیت اجتماعی

  • کیس استادی
  • کویر تایر
  • بهار 1396

درباره برند و مسئولیت اجتماعی

کویرتایر با نزدیک به سه دهه تجربه در تولید انواع تایر، در حال حاضر تولیدکننده 22 درصد از تایرهای تولیدی کشور است. کارخانه این برند به عنوان بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان خراسان جنوبی در بیرجند قرار دارد. کویرتایر محصولات متعددی دارد. از سايزهای مختلف تايرهای راديال استيل بلت و سواری، وانتی، باری و اتوبوسي باياس گرفته تا تایر سبز که محصول نسبتا جدید این برند است. تایر سبز باعث صرفه‌جویی در میزان مصرف سوخت خودروها می‌شود، طول عمر بیشتری دارد و آلاینده‌های زیست محیطی را هم کاهش می‌دهد.

کویرتایر در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز فعال است و با توجه به حضورش در استان خراسان جنوبی، به طبیعت و محیط زیست کویری آن منطقه توجه ویژه‌ای دارد.

چالش

این برند با توجه به ماهیت تولیدات خود، به منطقه جغرافیایی کویر، نگاهی همیشه‌گی داشته است. از طرفی به خاطر تعهد معنوی که به بحث مسئولیت اجتماعی دارد، به دنبال این بود که در این فضا قدمی برای تقویت جایگاه برند خود بردارد. چالش این برند پیدا کردن فعالیتی تبلیغاتی در حوزه مسئولیت اجتماعی بود.

راهکار

آژانس تبلیغاتی بادکوبه بر آمار قابل‌توجه تصادفات و تلفات جاده‌ای میان خودروها و حیوانات کویری مانند شتر تمرکز کرد. به دلیل نبودن نور کافی در شب و در جاده‌های کویری، تصادف میان رانندگان و حیوانات بیابانی به خصوص شتر اتفاق تکرارشونده مناطق کویری است. معضلی که روند نگران‌کننده‌ای دارد و به حالت بحرانی رسیده است. بر این اساس، ایده نوارهای شب‌رنگ هشداردهنده به منظور محافظت از شترها در آژانس تبلیغاتی بادکوبه شکل گرفت. این نوارها بر گردن شترها یا دور مچ آنها بسته می‌شود و به خاطر نوری که در تاریکی شب از خود ساطع می‌کنند، رانندگان را از حضور شترها مطلع می‌کنند.

فعالیت‌ها

بعد از تایید این ایده توسط کویرتایر، تولید نوارهای شب‌رنگ و ارسال آن‌ها به محیط بانان منطقه در دستور کار قرار گرفت. محیط بانان طبق برنامه این نوارها را بر گردن و مچ شترها می‌بندند.

کویرتایر در حرکتی نمادین در روز زمین پاک از این فعالیت در سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی کرد.

خروجی‌های این پروژه

خدمات ارائه شده

بادکوبه و کویر تایر

با کلیک روی دکمۀ زیر، تمام جزئیات مربوط به همکاری بادکوبه و کویر تایر را مشاهده خواهید کرد

تبلیغات کویر تایر