تیمی با ترکیب همه ایرانیان

  • تیزرفرهنگی / آگهی تلویزیونی
  • وزارت ورزش و جوانان
  • بهار 1393
  • ارائه‌ای از: آژانس تبلیغاتی بادکوبه
  • به سفارش: وزارت ورزش و جوانان
  • تولید شده در: آژانس فیلم تبلیغاتی ترنج

این عنوان ویدئویی است یک دقیقه‌ای که این روزها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌گردد. ویدئو به قصد رساندن پیام تیم ملی به مردم ساخته شده و این‌طور که از شواهد بر می‌آید در کارش موفق بوده است. این بار اما برخلاف رسم همیشگی ساخت این دست آثار، نه از موسیقی و آوازهای حماسی خبری هست و نه از زرق‌وبرق و جلوه‌های بصری. ویدئو خیلی ساده و بی‌آلایش و با لحنی صمیمی پیام‌ بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال ایران را به مردم می رساند .

بازیکنان در این تیزر از نگرش و باورشان در مورد بازی‌های جام جهانی صحبت می‌کنند؛ این‌که چه چیزی برایشان مهم است و چه چیزی مهم نیست. این‌که آن‌ها نگران نام و آوازه‌ی حریفانشان نیستند و مهم‌ترین هدفشان ارائه نهایت توانایی‌هایشان در میدان رقابت‌های جهانی است. «اصلاً مهم نیست چند تا از بازیکنان نیجریه در لیگ اروپا بازی می‌کنند» این را رضا قوچان‌نژاد، حماسه‌ساز سئول، در بخشی از ویدئو می‌گوید. جمله اشکان دژاگه: «ما برای بردن می‌ریم توی زمین، این خیلی مهمه» نشان از عزم جزم تیم ملی برای جلب رضایت مردم دارد و دست آخر کارلوس کیروش مربی تیم بر باور همبستگی مردم و تیم ملی، مهر تأیید می‌زند.

«بابک بادکوبه» داستان ساخت این تیزر را این‌گونه تعریف کرد: «پیش‌تولید قبل از اردوی اتریش انجام شده بود. اما کیروش برای ساخت تیزر یک شرط داشت، اینکه سناریو را شخصاً بخواند. ساعت 11 شب و درست چند ساعت قبل از پرواز تیم ملی به برزیل، دستیار کیروش با برادرم پویا که کارگردان این کار است تماس گرفت و از او خواست که برای ساخت تیزر اقدام شود. پویا و تیم تولید سریعاً خود را به هتل آزادی رساندند و کل هماهنگی، دکوپاژ و فیلم‌برداری در 6 ساعت انجام شد که در این پروسه پرسنل هتل آزادی بسیار همکاری کردند.»

آژانس بادکوبه پیش از این نیز تعداد زیادی ویدئوی فرهنگی از این دست ساخته است؛ «کبودی» با مفهوم آگاه سازی عمومی درباره ی اثرات بازی های نامناسب کامپیوتری کودکان، «تعارف‌های ایرانی»که بر تضاد فرهنگ رانندگی و فرهنگ تعارفی روزمره انگشت می گذارد ، «کودکان کار» که بر این معضل اجتماعی از زاویه ای انسانی و آسیب شناسی می نگرد،و بسیاری آثار دیگر که بابک بادکوبه تعداد آن‌ها را بیش از 50 تیزر عنوان می‌کند. اغلب این آثار توسط پویا بادکوبه کارگردانی شده است و او از این بابت چندین بار در جشنواره‌های داخلی و خارجی مورد تقدیر قرار گرفته است.

خروجی‌های این پروژه

خدمات ارائه شده

بادکوبه و وزارت ورزش و جوانان

با کلیک روی دکمۀ زیر، تمام جزئیات مربوط به همکاری بادکوبه و وزارت ورزش و جوانان را مشاهده خواهید کرد

تبلیغات وزارت ورزش و جوانان