آسان پرداخت

شرکت «آسان‌پرداخت» آپ، با هدف فعاليت در سیستم‌های پرداخت الکترونيکی داده‌ها، در ارديبهشت سال ١٣٨٨ تأسیس گرديد. هدف اين شرکت گسترش و تسهيل خدمات «سیستم پرداخت الکترونيک» است. اجزای مختلف این سيستم بر پايه «مقررات ناظر بر ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت» اداره نظام پرداخت بانک مرکزی در نظر گرفته‌شده و همچنين به گونه‌ای طراحی‌شده تا در برگيرنده طيف وسیع‌تری از انواع پرداخت الکترونيک باشد. اين هدف با به‌کارگیری تجهيزات و ابزار ويژه پذيرش و انتقال تراکنش‌ها که در سيستم‌های پرداخت الکترونيک بروز دنيا استفاده می‌گردند ميسر شده است. اين شرکت با دريافت موافقت‌نامه اصولی P.S.P از بانک مرکزی در زمينه بازاريابی نصب و پشتيبانی دستگاه‌های EFT–POS فعاليت خود را ادامه می‌دهد.

شرکت آسان پرداخت از ابتدا فعالیت خود را بر اساس سه اصل سرعت، کيفيت و پاسخ‌گویی بنا گذاشته است. بر مبنای همين سه اصل در طول مدت کوتاهی توانسته است ٢٩ شعبه را با بيش از ٤٨٠٠٠ پايانه فروش (و تا پايان سال ٩٠ به تعداد ٨٤٠٠٠ دستگاه) را در اختيار داشته باشد. از اين تعداد ٦٢٠٠٠ پايانه مربوط به پایانه‌های فروشگاهی بانک مسکن هستند و مابقي POS های اختصاصی آسان پرداخت می‌باشند.

طرح ارائه خدمات الکترونيکی (PSP) از طريق اتصال به شبکه‌های بانکی و دستگاه‌های POS توسط «شرکت آسان پرداخت» و با اهداف اصلی زیر به اجرا درآمده است:

کمک به توسعه بانکداری الکترونيک در کشور
حذف هزینه‌های ناشی از چاپ پول توسط دولت و عرضه آسان در بازار مصرف
ارائه راهکارهای آسان در زمینه‌های پرداخت پول در بسترهای تجارت الکترونيک به سازمان‌ها و نهادهای تجاری
تقويت و توسعه صادرات غیر نفتی و بالا رفتن چرخه گردش پول که باعث رونق اقتصادی می‌شود
سودآوری اقتصادی از طريق ايجاد ارزش افزوده قابل‌توجه
اشتغال‌زایی

فعالیت‌های ارتباطی آسان پرداخت

نمونه کارهای بادکوبه که برای آسان پرداخت انجام شده است