درباره برند

اُمو یک برند جهانی بین شوینده‌ها و یکی از محصولات گروه شوینده‌های بهداشتی برند یوینیلیور است که بر تولید فناوری لکه‌بری تمرکز دارد و به شکل مایع‌های شستشو، کپسول‌ها، پودر، قرص و کیسه‌های معطر تولید می‌شود. این محصولات در دمای پایین هم عمل می‌کنند و با نام پرسیل در برخی بازارها به فروش می‌رسند.

اَمو اخیرا وارد بازار ایران شده و تا قبل از این، از این برند، محصولی در ایران وجود نداشت.

چالش برند

با توجه به ورود این برند به بازار ایران چالش اصلی ایجاد و افزایش آگاهی نسبت به برند اُمو بوده است.

راهکار

1-طراحی کانسپت «به لکه‌ها آری بگویید»

راهکار اصلی در این کمپین ایجاد آگاهی مخاطب از کیفیت کالا و تفاوت این محصول با نمونه‌های مشابه موجود در بازار در نظر گرفته شده است.

بادکوبه برای مشخص کردن کانسپت علاوه بر روند تحقیق میدانی و برگزاری جلسات فوکوس گروپ ، از متخصص و روان‌شناس کودک نیز برای آشنایی با فضای تربینی کودکان و مهارت‌هایی که نیاز است یک کودک یاد بگیرد، کمک گرفت.

آموزش کودک، ارتباط خانواده با کودک، ایجاد سرگرمی برای کودک در خانه، وقت فراغت در تابستان و تجربه کردن کودکان مواردی بود که باید به آنها توجه شود و بالا بردن اعتماد به نفس آنها، خلاقیت، شخصیت مستقل در کودکان و تقویت مهارت‌های آنها تقویت شود.

با توجه به این موارد، ما در بادکوبه به این نتیجه رسیدیم که از رنگ‌آمیزی، بازی و آزادی عمل در بازی بهره ببریم. به چه بهایی؟ به این بها که ممکن است لباس کودک در حین نقاشی و بازی رنگی شود و لک بردارد. با این حال نگران نباشید و نترسید و جلوی بازی بچه‌ها را به خاطر لک شدن لباس‌هایشان نگیرید. چون بچه‌ها از این طریق به تجربه‌های منحصربه‌فردی می‌رسند و البته به خاطر حضور امو که هر لکه‌ای را از بین می‌برد.

2-رویداد لانچ یکپارچه و معرفی همه‌جانبه

بادکوبه در فعالیت ارتباطی خود تصمیم به برگزاری رویدادی یک‌پارچه در چند حوزه هم‌زمان برای معرفی همه‌جانبه امو در بازار کرد. بدین ترتیب کمپین دیجیتال و برند اکتیویشن برند اُمو با چالش معرفی و لانچ محصولات برای اولین بار در ایران اجرا شد. در روز 30 فروردین ماه، رونمایی از وب سایت و بیلبورد، پخش آگهی تلویزیونی، فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ هم در بخش سوشال مدیا و هم وب‌سایت و همچنین رویدادهای BTL آغاز شدند.

فعالیت‌ها

1-بازاریابی محتوایی در رسانه‌های اجتماعی

کانسپت بازاریابی محتوایی در صفحه های دیجیتال امو به صورت ماهانه تعریف شده است. برای تعریف کانسپت‌ها مرکزیت موضوع را بر کودکان و والدینی که فرزندان خردسال دارند؛ قرار دادیم و براساس نیاز برند، شناخت مخاطب و شعار برند موضوعات را مطرح می‌کنیم.

تدوین استراتژی و بهبود راهبرد حضور در رسانه‌های اجتماعی (اینستاگرام و تلگرام)

مدیریت و به‌روزرسانی شبکه‌های اجتماعی

ایده‌پردازی و تولید محتوای اختصاصی

2-برگزاری رویداد و کمپین

در راستای اهداف کمپین، ایده‌پردازی و اجرای فعالیت‌های برند اکتیویشن این برند در مراکز خرید در تهران و شهرهای بزرگ ایران و همچنین طراحی فعالیت‌های یک‌پارچه بازاریابی در فضای دیجیتال انجام شد. همچنین طرح‌هایی با استفاده از key visual‌های جهانی این برند، برای تبلیغات محیطی آن طراحی شد.

فعالیت‌های برند اکتیویشن طراحی شده برای این برند، شامل بازی بچه‌ها، دموی محصول و سمپلینگ است که جهت اجرا دو بازه زمانی برای آن در نظر گرفته شده است که مجموعا در مراکز بزرگ خرید در تهران و همچنین مراکز خرید در شهرهای بزرگ ایران مانند اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد اجرا خواهد شد.

با توجه به کانسپت این کمپین (به لکه‌ها آری بگویید، لکه‌ها اعتماد به نفس می‌سازند)، سناریویی برای فعالیت کودکان در فضای غرفه امو طراحی شد. با توجه به اینکه نقاشی کردن یکی از فعالیت‌های لذت بخش و مورد علاقه کودکان است و از طرفی باعث تقویت خلاقیت، قدرت تصمیم‌گیری، حل مسئله و ... در آنها می‌شود، فضایی برای دو گروه سنی 2 تا 7 سال و 7 تا 12 سال به‌صورت مجزا در نظر گرفته شد.

در این فضا با توجه به شرایط هر یک از این گروه‌های سنی، ابزارها و تکنیک‌های خاص و جذابی برای نقاشی آن‌ها در نظر گرفته شد تا تجربه‌ای متفاوت از نقاشی برای کودکان ایجاد شود. علاوه بر درگیر شدن کودکان در فعالیت جذاب نقاشی، فرصتی به وجود آمد تا مادران با کانسپت این کمپین و مزایای "آری گفتن به لکه‌ها" در راستای تقویت خلاقیت و اعتمادبه‌نفس کودکشان، اطلاعات کسب کنند و همچنین با ویژگی‌ها و مزایای محصولات امو بیشتر آشنا شوند. 

اهداف کمپین

مجموعه اکتیویشن جهت معرفی محصول به مخاطبان برند (مادران و خانم‌های خانه‌دار)

انتقال کانپست برند

3-برنامه‌ریزی و خرید رسانه دیجیتال

تبلیغ و ترویج بصری در صفحات پر مخاطب شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام

ارسال پیام تبلیغاتی (خبر، بنر) به رسانه‌های دیجیتال و کنترل و نظارت بر چگونگی انتشار آنها

4-وب سایت

معرفی محصولات و تکنولوژی
پوشش کمپین‌های BTL

خروجی‌های این پروژه

خدمات ارائه شده

بادکوبه و اُمو

با کلیک روی دکمۀ زیر، تمام جزئیات مربوط به همکاری بادکوبه و اُمو را مشاهده خواهید کرد

تبلیغات اُمو