حرفه‌ای خستگی‌ناپذیر

 • کیس استادی
 • پرومکس
 • بهار 1396

پرومکس با قیمتی مناسب و بهینه، لوازم بهداشت شخصی برقی تولید می‌کند و به خاطر کیفیت بالا، در میان مخاطبان حرفه‌ای جایگاه مشخصی دارد. همچنین پرومکس با شبکه توزیع قوی و خدمات پس از فروش توانسته سهم بازار نسبتا خوبی نسبت به سایر رقبای موجود در بازار از آن خود کند. چالش اصلی برند جایگاه سازی در بین رقبا و تثبیت نام پرومکس در مخاطبین بوده است. تحقیقات انجام شده مشخص کرد افراد در بین گروه سنی 21 تا 50 سال با دارا بودن تحصیلات دانشگاهی، بیشتر از افراد دیگر جامعه از سشوار استفاده می‌کنند. همچنین این افراد به وسیله‌ای نیاز دارند که با عملکرد فوق‌العاده، همیشه و در لحظه، سریع و راحت، موهای آن‌ها را آراسته کند. با توجه به تحقیقات، مخاطبان پرومکس به 3 گروه متخصصان مو و آرایش و پیرایش، فروشندگان محصول و مصرف کننده نهایی تقسیم بندی شد که در ادامه برای هر کدام از این مخاطبین فعالیت های ارتباطی در نظر گرفته شد.

رویکرد آژانس در این پروژه تغییر شخصیت برند به: امروزی ، متخصص و حرفه‌ای و قابل اطمینان و تغییر جایگاه برند به محصول با عملکرد فوق‌العاده و کیفیت بادوام پیش بینی شد و در نهایت فعالیت های ارتباطی بر اساس این رویکرد برنامه ریزی شد.

باتوجه به اینکه تاکید را بر عملکرد و دوام محصول قرار داده شده ، واژه «خستگی‌ناپذیر» را به خاطر اشاره به کیفیت و دوام بالا انتخاب شد و همچنین واژه «حرفه‌ای» که نیم‌نگاهی به ریشه‌ی برند دارد و تداعی‌کننده عمل‌کرد فوق‌العاده و همچنین نشان‌دهنده تایید مصرف‌کنندگان حرفه‌ای است، بهره برده شده . نتیجه، رسیدن به دو شعار تبلیغاتی بود:

 • حرفه‌ای حاضر شو
 • حرفه‌ای خستگی‌ناپذیر

 

راهکار های ارتباطی

 • استفاده از کانال ارتباطی موثر برای افزایش آگاهی نسبت به برند
 • نشان دادن قدرت عملکرد و کارکرد حرفه‌ای محصول با درگیر کردن افراد حرفه‌ای که پرومکس را تایید می‌کنند از یک سو و مخاطب نهایی از سوی دیگر
 • دعوت از آرایشگرهای حرفه‌ای و افراد تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی برای اجرای ایونت

 

کمپین یک‌پارچه تبلیغاتی

 

فعالیت‌ها دیجیتال

فعالیت ارتباطی برند پرومکس با ساخت و انتشار وایرال ویدیو روز مادر در شبکه های اجتماعی آغاز و بلافاصله وارد فعالیت های ارتباطی دیگر  آن شد. پرومکس تا به حال در فضای دیجیتال حضور پررنگ و موثری نداشته و کمتر پیش آمده که نام این برند را در شبکه‌های اجتماعی بشنویم. بنابراین برای رونق در این فضا قدم‌های نظیر

تبلیغات بنری در سایت‌های پربازدید، ایجاد گفتگو و دیالوگ مرتبط در فروم‌های مختلف اینترنتی، نشر فیلم و عکس توسط افراد تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی، وایرال ویدئو مادر همراه بود که این وایرال ویدیو با شعار «حرفه‌ای خستگی‌ناپذیر مثل مادرم» منتشر شد تا هم تکریمی از مقام مادر باشد و هم قدرت بالای پرومکس را یادآوری میکرد.

 

ویدئو وایرال

حرفه‌ای خستگی‌ناپذیر مثل مادرم

پرومکس در راستای کمپین یک‌پارچه تبلیغاتی خود، روز مادر را با شعار «حرفه‌ای خستگی‌ناپذیر مثل مادرم» پوشش داد.

ویدئو وایرال روز مادر پرومکس به مناسبت روز مادر و به منظور نشان دادن اهمیت نقش مادر در نگهداری از فرزند و نیاز به حضور خستگی‌ناپذیر او در خانواده، در آژانس تبلیغاتی بادکوبه تولید شده است.

 

رویدادهای حرفه ای

پرومکس در ادامه فعالیت رویدادهای را در مراکز خرید پر رفت و آمد شهر تهران با هدف افزایش آگاهی نسبت به برند به اجرا درآورد.  

 • رویداد افروها

در این رویداد که در مرکز خرید تیراژه 1 با حضور  برگزار شد، چند افرو معروف (صاحبین موهای فر و سخت) دعوت شدند تا افراد (آرایشگران) حرفه‌ای با استفاده از ابزار حرفه‌ای یعنی محصولات پرومکس، به موهای آنها رسیدگی کنند و به طرز جذابی به آن شکل و مدل بدهند و در نهایت در این رویداد جذاب که با حضور مردم بود به برترین آرایشگر ها طی مسابقه ای جوایز اهدا و مخاطبین با طرز استفاده از محصولات پرومکس آشنا شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 •  
 • رویداد روز پدر

پرومکس در رویداد افروها، دو هشتگ را مشخص کرده و به دنبال‌کنندگان خود در فضای دیجتال اعلام کرد عکس‌هایشان از این رویداد را با هشتگ‌های #روزپدرانم و #حاضرشوباپرومکس در فضای دیجیتال منتشر کنند. پرومکس تعهد داد در ازای هر 20 عکسی که شرکت‌کنندگان در این رویداد  با این دو هشتگ در فضای دیجیتال منتشرکنند، یک هدیه به یک پدر فراموش شده در یکی از خانه‌های سالمندان اهدا میکند.

 

فعالیت‌های ترویج فروشگاهی

نصب پوسترهای متنوع از محصولات پرومکس در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، داروخانه‌ها، سوپرمارکت‌ها، مغازه‌های فروش وسایل بهداشتی و آرایشی از دیگر بخش های این کمپین بوده است.

 

گوریلا مارکتینگ به سبک پرومکس

 • سشوار غول آسا

نصب سشوارهای تنومند قابل استفاده بر روی استندهایی با ظاهری جذاب در نقاط مختلف شهری الی الخصوص فضاهای بیرونی مانند بام تهران، دیزین و برج میلاد و در قالب مبلمان شهری با هدف افزایش آگاهی نسبت به برند و همچنین نمایش قدرت و حرفه ای بودن محصولات پرومکس که توانست در مدت کوتاهی پس از نصب توجه بسیاری از مخاطبین را جلب کند.

 

 

 

 

استیکرهای آینه‌های مراکز خرید

نصب شده بر آینه‌ها و دستگاه‌های خشک‌کن برقی در سرویس بهداشتی مراکز خرید کوروش، تیراژه، لیدوما و سمرقند. مخاطبین می‌توانستند با کمک ای استیکرها، تغییرات جذابی به ظاهر خود بدهند و با آن سلفی بگیرند.

 

 

 

 •  
 • شنل‌های هیجان‌انگیز  (روپوش‌های آرایشگاهی)

روپوش‌هایی برای استفاده در آرایشگاه‌ها؛ به عنوان محصولی با کیفیت و دوام بالا که مورد استفاده آرایشگران حرفه‌ای است.

 

 

 

نتایج

اثربخشی کمپین پرومکس هنوز به صورت رسمی بررسی نشده است اما مواردی چون بالا رفتن میزان آگاهی از برند و فروش بیشتر از نتایج اولیه این کمپین بوده است . پرومکس در فضای مجازی به خوبی دیده شده و بازخورد های مثبتی دریافت کرده، همچنین اجرای فعالیت های گوریلا مارکتینگ همانند شسوار های غول آسا و شنل های قهرمانان توانسته موج خبری و در نهایت تاثیر گذاری را برای این برند ایجاد کند. 

 

خروجی‌های این پروژه

خدمات ارائه شده

بادکوبه و پرومکس

با کلیک روی دکمۀ زیر، تمام جزئیات مربوط به همکاری بادکوبه و پرومکس را مشاهده خواهید کرد

تبلیغات پرومکس